GCM155R71E822KA37J is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 21,232
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 94,903
Datasheet
KEMET
Walsin Technology Corporation
8200 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GCM155R71E822KA37J
DigiKey Part Number
490-GCM155R71E822KA37JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM155R71E822KA37J
Description
CAP CER 8200PF 25V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM155R71E822KA37J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)