LQP03TN33NJ02D
DigiKey Part Number
490-6726-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6726-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6726-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQP03TN33NJ02D
Description
FIXED IND 33NH 120MA 2.95 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Thick Film Inductor 120 mA 2.95Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQP03TN33NJ02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.95Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
9 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Type
Thick Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)