LQH3NPN330MM0L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 5,970
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 11,684
Datasheet
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 1.02Ohm Max 1212 (3030 Metric)
LQH3NPN330MM0L
DigiKey Part Number
490-8418-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQH3NPN330MM0L
Description
FIXED IND 33UH 500MA 1.02 OHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LQH3NPN330MM0L Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.02Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212 (3030 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
370mA