GRM31A5C2J471JW01D
DigiKey Part Number
490-5277-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-5277-1-ND - Cut Tape (CT)
490-5277-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31A5C2J471JW01D
Description
CAP CER 470PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31A5C2J471JW01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)