GRM188R71H822KA01J is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 59,848
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
8200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GRM188R71H822KA01J
DigiKey Part Number
GRM188R71H822KA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188R71H822KA01J
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM188R71H822KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)