GRM155R71H821KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1,450
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 48,645
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
820 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
GRM155R71H821KA01J
DigiKey Part Number
GRM155R71H821KA01J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM155R71H821KA01J
Description
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM155R71H821KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)