BLM21BB221SN1D
DigiKey Part Number
490-9708-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9708-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9708-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21BB221SN1D
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 500mA 260mOhm
EDA/CAD Models
BLM21BB221SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
500mA
DC Resistance (DCR) (Max)
260mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz