Image for BU-P4911B-24-2 is not available
BU-P4911B-24-2
DigiKey Part Number
BU-P4911B-24-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-P4911B-24-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
Detailed Description
24.0" (609.60mm) Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable To Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable Patch Cord
Category
2nd Connector
Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable
Cable Length
24.0" (609.60mm)
Packaging
Bulk
Contents
1 Lead, Red
Material - Insulation
Silicone
Stacking Method
Front Stacking (Both Connectors)
Wire Gauge
18 AWG
Configuration
Banana to Banana
Base Product Number
1st Connector
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
In-Stock: 1
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"