DDRI814ZZRA3P25LY121
DigiKey Part Number
1995-1003-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DDRI814ZZRA3P25LY121
Description
BEARING 1/4"IDX1/2"OD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ball Bearing 0.250" (6.35mm) 1/4" ID X 0.500" (12.70mm) 1/2" OD X W
Category
Inner Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Manufacturer
Mechatronics Bearing Group
Outer Diameter
0.500" (12.70mm) 1/2"