FL1M-8SW-1-R12V
DigiKey Part Number
458-1823-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FL1M-8SW-1-R12V
Description
LED PNL IND RED WIRE LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red 150° 12V 20mA Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.31" (8.00mm)
Viewing Angle
150°
Termination Style
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Voltage
12V