MBF37.5006-17P/CU/2.6
DigiKey Part Number
4573-MBF37.5006-17P/CU/2.6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBF37.5006-17P/CU/2.6
Description
AL HEAT SINK 37X37X17MM WITH 12V
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Copper Top Mount
Category
Attachment Method
Clip, Thermal Tape, Adhesive (Not included)
Mfr
Shape
Square, Pin Fins
Series
Length
1.476" (37.50mm)
Packaging
Tray
Width
1.476" (37.50mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.157" (4.00mm)