CXM-9-35-90-36-AC02-F2-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CXM-9-35-90-36-AC02-F2-3
DigiKey Part Number
CXM-9-35-90-36-AC02-F2-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-9-35-90-36-AC02-F2-3
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
98 lm/W
Current - Max
530mA
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
13.50mm L x 13.50mm W
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
9.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
825lm (Typ)
Current - Test
240mA