CXM-7-35-90-12-AA00-F2-3
DigiKey Part Number
CXM-7-35-90-12-AA00-F2-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-7-35-90-12-AA00-F2-3
Description
LED COB CXM-7 WARM WHT SQU 3500K
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Series
CRI (Color Rendering Index)
90
Part Status
Active
Size / Dimension
13.00mm L x 13.00mm W
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
7.50mm Dia