CXM-7-35-80-36-AA00-F2-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Luminus Devices Inc.
In Stock: 0
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-7 White, Warm Square
CXM-7-35-80-36-AA00-F2-3
DigiKey Part Number
CXM-7-35-80-36-AA00-F2-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-7-35-80-36-AA00-F2-3
Description
LED COB CXM-7 WARM WHT SQU 3500K
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Manufacturer
Luminus Devices Inc.
Current - Max
350mA
Series
CRI (Color Rendering Index)
80
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
13.00mm L x 13.00mm W
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
7.50mm Dia
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Lens Type
Flat
Configuration
Square
Base Product Number
Current - Test
160mA