CXM-7-30-95-12-AA00-F2-2
DigiKey Part Number
CXM-7-30-95-12-AA00-F2-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-7-30-95-12-AA00-F2-2
Description
LED COB CXM-7 WARM WHT SQU 3000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CXM-7 White, Warm Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Luminus Devices Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Series
CRI (Color Rendering Index)
95
Packaging
Tray
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Size / Dimension
13.00mm L x 13.00mm W
Type
Chip On Board (COB)
Height
1.37mm
Color
White, Warm
Light Emitting Surface (LES)
7.50mm Dia