CXM-3-35-95-9-AC40-F5-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-3 Gen3 White, Warm Square
CXM-3-35-95-9-AC40-F5-3
DigiKey Part Number
1214-CXM-3-35-95-9-AC40-F5-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-3-35-95-9-AC40-F5-3
Description
GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
8.5V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
105 lm/W
Current - Max
800mA
Part Status
Active
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Warm
Size / Dimension
13.50mm L x 13.50mm W
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
3.50mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
285lm
Current - Test
320mA