CXM-22-35-90-54-TC62-F7-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Luminus Devices Inc.
In Stock: 1,346
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-22 Gen 6 White, Warm Square
CXM-22-35-90-54-TC62-F7-2
DigiKey Part Number
1214-CXM-22-35-90-54-TC62-F7-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-35-90-54-TC62-F7-2
Description
CXM-22-35-90-54-TC62-F7-2
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
49.2V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
157 lm/W
Current - Max
3.2A
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
8085lm (Typ)
Current - Test
1.05A