CLM-9-35-95-18-AC40-F5-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Luminus Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Luminus Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for CLM-9-35-95-18-AC40-F5-2 is not available
CLM-9-35-95-18-AC40-F5-2
DigiKey Part Number
1214-CLM-9-35-95-18-AC40-F5-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLM-9-35-95-18-AC40-F5-2
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CLM-9 Gen4 White, Warm Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
16.8V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
120 lm/W
Current - Max
1.8A
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Warm
Size / Dimension
13.50mm L x 13.50mm W
CCT (K)
3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
9.80mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
1010lm (Typ)
Current - Test
500mA