CLM-22-30-95-36-TC50-F6-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLM-22 Gen 5 White, Warm Square
CLM-22-30-95-36-TC50-F6-3
DigiKey Part Number
1214-CLM-22-30-95-36-TC50-F6-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLM-22-30-95-36-TC50-F6-3
Description
LUX SERIES COB
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
33.5V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
157 lm/W
Current - Max
1.76A
CRI (Color Rendering Index)
95
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
5525lm (Typ)
Current - Test
1.05A