CLM-22-30-90-36-PC32-F4-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CLM-22-30-90-36-PC32-F4-3 is not available
CLM-22-30-90-36-PC32-F4-3
DigiKey Part Number
1214-CLM-22-30-90-36-PC32-F4-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLM-22-30-90-36-PC32-F4-3
Description
PERFECT WHITE COB PRODUCTS
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) CLM-22 White, Warm Square
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34.5V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
102 lm/W
Current - Max
1.575A
CRI (Color Rendering Index)
90
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
3685lm (Typ)
Current - Test
1.05A