CLM-22-27-95-36-TC60-F7-2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CLM-22 Gen 6 White, Warm Square
CLM-22-27-95-36-TC60-F7-2
DigiKey Part Number
1214-CLM-22-27-95-36-TC60-F7-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLM-22-27-95-36-TC60-F7-2
Description
CLM-22-27-95-36-TC60-F7-2
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
32.9V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
128 lm/W
Current - Max
3.2A
CRI (Color Rendering Index)
95
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
4430lm (Typ)
Current - Test
1.05A