Image for L2C5-40951208F1500 is not available
L2C5-40951208F1500
DigiKey Part Number
1416-L2C5-40951208F1500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L2C5-40951208F1500
Description
LED COB LUXEON WHT RECT 4000K
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) LUXEON CoB Core Range White, Neutral Rectangle
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
34.7V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
127 lm/W
Current - Max
1.8A
CRI (Color Rendering Index)
95
Color
White, Neutral
Size / Dimension
24.00mm L x 20.00mm W
CCT (K)
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.50mm
Light Emitting Surface (LES)
15.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
3969lm (Typ)
Current - Test
900mA