L213-2770008MRH001 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Lumileds
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Lumileds
In Stock: 0
Datasheet
Image for L213-2770008MRH001 is not available
L213-2770008MRH001
DigiKey Part Number
1416-L213-2770008MRH001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L213-2770008MRH001
Description
LED MOD LUXEON WH LNR STR 2700K
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module LUXEON XR-5050 SQR White, Warm Linear Light Strip
Category
Current - Test
700mA
Manufacturer
Temperature - Test
85°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
22.2V
Packaging
Tray
Lumens/Watt @ Current - Test
171 lm/W
Part Status
Active
Current - Max
2A
Type
LED Module
CRI (Color Rendering Index)
70
Color
White, Warm
Size / Dimension
121.40mm L x 49.50mm W
CCT (K)
2700K
Height
6.20mm