Image for L150-35705024000H0 is not available
L150-35705024000H0
DigiKey Part Number
1416-L150-35705024000H0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L150-35705024000H0
Description
LED LUXEON WARM WHT 3500K 2020
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 5050 White, Warm 3500K 24.2V 160mA 116° 2020 (5050 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
240mA
CCT (K)
3500K
Size / Dimension
0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
692lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
160mA
Thermal Resistance of Package
2.2°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24.2V