L135-A589003500000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L135-A589003500000 |
Description | LED LUXEON 3535L AMBER 3535 |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting Color LUXEON 3535L Amber 1414 (3535 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | L135-A589003500000 Models |
Category | Temperature - Test 25°C |
Mfr | Viewing Angle 115° |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1414 (3535 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package 3535 |
Color | Size / Dimension 0.138" L x 0.134" W (3.50mm x 3.40mm) |
Current - Test 100mA | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.05V | Thermal Resistance of Package 25°C/W |
Current - Max 200mA | Base Product Number |