L130-5780HA30000B4 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for L130-5780HA30000B4 is not available
L130-5780HA30000B4
DigiKey Part Number
1416-L130-5780HA30000B4TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L130-5780HA30000B4
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3030 HE Plus White, Cool 5700K 2.71V 65mA 110° 1212 (3030 Metric)
Current - Max
480mA
Series
Viewing Angle
110°
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
37lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
10°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V