L130-3090HA30000B5 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for L130-3090HA30000B5 is not available
L130-3090HA30000B5
DigiKey Part Number
1416-L130-3090HA30000B5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L130-3090HA30000B5
Description
LED LUXEON WARM WHT 3000K 1212
Detailed Description
LED Lighting LUXEON 3030 HE Plus White, Warm 3000K 2.71V 65mA 110° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
90
Mfr
Current - Max
480mA
CCT (K)
3000K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
30lm (Typ)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
10°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V