SZSMF4L24CAT3G
DigiKey Part Number
18-SZSMF4L24CAT3GTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SZSMF4L24CAT3GCT-ND - Cut Tape (CT)
18-SZSMF4L24CAT3GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZSMF4L24CAT3G
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123F
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SZSMF4L24CAT3G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Series
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V