SMDJ7.5CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 2,234
Datasheet
Central Semiconductor Corp
Microchip Technology
12.9V Clamp 232.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ7.5CA-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ7.5CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ7.5CA-HRA
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
232.6A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V