SMDJ64CA-T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 1,099
Datasheet
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Direct
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Comchip Technology
103V Clamp 29.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ64CA-T7
DigiKey Part Number
SMDJ64CA-T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ64CA-T7
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ64CA-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.1A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V