SMDJ58A-HR is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 2,900
93.6V Clamp 32.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ58A-HR
DigiKey Part Number
SMDJ58A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ58A-HR
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32.1A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V