SMDJ17A-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
27.6V Clamp 108.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ17A-HRAT7
DigiKey Part Number
SMDJ17A-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ17A-HRAT7
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
108.7A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V