SMDJ15A-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 93,467
Datasheet
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 10,078
Datasheet
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
24.4V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ15A-HRAT7
DigiKey Part Number
SMDJ15A-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ15A-HRAT7
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ15A-HRAT7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V