SMDJ150CA-T7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMDJ150CA-T7 |
Description | TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 243V Clamp 16.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMDJ150CA-T7 Models |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.5A |
Series | Power - Peak Pulse 3000W (3kW) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 167V | Supplier Device Package |