SMDJ150CA-T7 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 15,123
Datasheet
Similar
MCC (Micro Commercial Components)
In Stock: 0
Datasheet
Bourns Inc.
Bourns Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Comchip Technology
243V Clamp 16.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ150CA-T7
DigiKey Part Number
18-SMDJ150CA-T7TR-ND - Tape & Reel (TR)
18-SMDJ150CA-T7CT-ND - Cut Tape (CT)
18-SMDJ150CA-T7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ150CA-T7
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ150CA-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
243V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
150V
Voltage - Breakdown (Min)
167V