SMDJ14A-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
23.2V Clamp 129.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ14A-HRAT7
DigiKey Part Number
SMDJ14A-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ14A-HRAT7
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V