SMDJ13A-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
In Stock: 500
21.5V Clamp 139.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ13A-HR
DigiKey Part Number
SMDJ13A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ13A-HR
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.5A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V