SMDJ12A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 2,880
Datasheet
YAGEO
19.9V Clamp 150.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ12A-HRA
DigiKey Part Number
SMDJ12A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ12A-HRA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V