SMDJ11CA-HR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 4,935
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Taiwan Semiconductor Corporation
18.2V Clamp 164.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ11CA-HR
DigiKey Part Number
SMDJ11CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ11CA-HR
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
164.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V