SMDJ110A-HR
DigiKey Part Number
SMDJ110A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ110A-HR
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
177V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V