SMCJ58CA-HRAT7 is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 14,362
Taiwan Semiconductor Corporation
MCC (Micro Commercial Components)
Similar
93.6V Clamp 16.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ58CA-HRAT7
DigiKey Part Number
SMCJ58CA-HRAT7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ58CA-HRAT7
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.1A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V