5.0SMDJ120A
DigiKey Part Number
5.0SMDJ120ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5.0SMDJ120ACT-ND - Cut Tape (CT)
5.0SMDJ120ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5.0SMDJ120A
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Detailed Description
193V Clamp 26A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
5.0SMDJ120A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
26A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V