30KPA78CA-HR
DigiKey Part Number
30KPA78CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA78CA-HR
Description
TVS DIODE 78VWM 129VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
129V Clamp 234.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
234.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
87.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
129V