30KPA70A-HR
DigiKey Part Number
30KPA70A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA70A-HR
Description
TVS DIODE 70VWM 109VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
109V Clamp 278A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
278A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
78.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
109V