30KPA60A-HR
DigiKey Part Number
30KPA60A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA60A-HR
Description
TVS DIODE 60VWM 102VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
102V Clamp 297.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
297.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
67V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
102V