15KPA85CA-HR
DigiKey Part Number
15KPA85CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA85CA-HR
Description
TVS DIODE 85VWM 137.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
137.6V Clamp 109.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
109.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
94.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137.6V