15KPA58A-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
93.8V Clamp 161A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA58A-HRA
DigiKey Part Number
15KPA58A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA58A-HRA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
161A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.8V