15KPA51CA-HRA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
82.9V Clamp 182.1A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA51CA-HRA
DigiKey Part Number
15KPA51CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA51CA-HRA
Description
TVS DIODE 51VWM 82.9VC P600
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
182.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
57V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.9V