15KPA43CA-B
DigiKey Part Number
15KPA43CA-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA43CA-B
Description
TVS DIODE 43VWM 69.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.8V Clamp 216.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA43CA-B Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
216.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
48V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.8V