15KPA22CA-HR
DigiKey Part Number
15KPA22CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA22CA-HR
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37.1V Clamp 407A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
407A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.57V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37.1V